Ambiente Brasileiro in Prague

Tematické stravovanie

Brasileiro je súčasťou reťazca reštaurácií Ambiente v Prahe, ktorý sa špecializuje na tematické stravovanie. Slovanský dům sa nachádza v starej časti mesta a snaží sa reprodukovať autentické brazílske "churrasco". Mäso tu je grilované na veľkých špízoch, ako horúce, šťavnaté rezy sú nakrájané priamo na tanier cooks-cum-waitermi. Ako je obvyklé v tradičných "churrascarias", Brasileiro pracuje aj na princípe "všetko, čo môžete jesť". Mäsové rezy sa ponúkajú priamo pri stole, zatiaľ čo predjedlá a prílohy sú podávané formou bufetu.

 

Brasileiro, je umiestnený v pivnici historickej budovy. Ponúka priestor pre 220 hostí na 400 m² priestore, ktoré sa rozprestierajú na dvoch poschodiach. Interiér vytvára dojem vysokej kvality v rustikálnom štýle, ktorý vyhovuje charakteru reštaurácie. Farebné nástenné maľby navrhnuté ako umelecké dielo dodávajú brazílsku atmosféru. Reštaurácia je vybavená všetkými nástrojmi na osvetlenie Optec, Pollux a Parscan od spoločnosti ERCO.

Koncepcia osvetlenia

Osvetlenie reštaurácie poskytuje dokonalý pocit vnímania, ktorý zdôrazňuje jednotlivé, jasne definované oblasti. Svetlo dáva priestrannému interiéru formálnu štruktúru.

Jednotné osvetlenie nad bufetom napríklad smeruje návštevníkov reštaurácie do samoobslužnej sekcie. Optec a Pollux 6W s oválnymi záplavami a bodovými charakteristikami dodávajú diferencované, brilantné svetlo pre chutnú prezentáciu jedla, ktoré zároveň podčiarkuje kvalitu a sviežosť gastronomickej ponuky. Navyše, presné osvetlenie bez oslnenia v bufetových a kuchynských priestoroch zaručuje pohodlnú a presnú prácu.

V priestore pre stravovanie je presne regulované svetlo z reflektorov ERCO Pollux a Optec 6W s oválnou charakteristikou, sústredené na stoly. Dosahuje úroveň požadovanej intimity pri stolovaní.

Mäkké, nepriame svetlo dáva historickej pivničnej miestnosti priestranný a vzdušný efekt. Sofistikovaná koncepcia osvetlenia vytvára tón dynamickej atmosféry pre profesionálne grilovanie a slávnostný brazílsky večer churrasco v Prahe.